pondělí 22. července 2013

Tip na výlet: Sloup v Čechách, skály, rozhledna a Modlivý důl


Krásné slunné pondělní ranko Všem!

Musím přiznat, že tohle nádherné letní počasí miluji :).. Venku svítí sluníčko, fouká příjemný větřík a já se opaluji, koupu a také s přítelem jezdíme na výlety.

O víkendu jsme byli ve Sloupu v Čechách a v pátek se chystáme na týdenní dovču do Harrachova.. kam už se hrozně těším - Mumlavské vodopády, Čertova hora, krásná příroda, sluníčko, koupání..jéé, ať už jsme tam.. :))

Dnes mám pro Vás tedy tip na krásný výlet, který můžete podniknout, když sluníčko nebude tolik pálit. My jsme bohužel na toto nedbali a jeli jsme zrovna v ten den, kdy bylo horko a slunce pálilo. Jedinou útěchou bylo, že skoro celá trasa vedla přes les a my jsme byli maličko ukrytí před slunečnými paprsky.

Rozcestník

Nechala jsem plánování trasy na příteli, který se v tomhle opravdu vyzná, dokonce i vyžívá:D a hlavně ho to baví  ...
Do Sloupu v Čechách jsme jeli autem, při cestě jsme dokonce viděli Panskou skálu z pohádky Pyšná princezna a neřekla bych, že je tak mala..v pohádce vypadá opravdu kolosálně.

Jedemee

Ve Sloupu jsme zaparkovali  asi 1,5km od skalního hradu. Sešli jsme dolů a už jsme viděli tu krásu.. Obrovskou skálu a na ní hrad.Vyšli jsme pár schodů, zaplatili prohlídku, koupili turistickou známku a už jsme se nechali provádět od pana průvodce.


Vůbec si nevšímejte mého výrazu...:D

Výhled na rozhlednu, na kterou jsme se také chystali

Schody, na kterých se natáčela Malá mořská víla a pohádka S čerty nejsou žerty
Vybaví se Vám?


Z hradu je krásný výhled všude okolo. Je tam krásný chládek, díky skále. Viděli jsme dokonce schody, na kterých se natáčela Malá mořská víla, nebo pohádka S čerty nejsou žerty.

Dole u hradu jsou různé stánky, kde si můžete koupit zmrzku, nějaké občerstvení a suvenýry.
Poustevník, který střeží hrada už jdem na rozhlednu :)

 Pak jsme šli na rozhlednu Na Stráži. Jde se tam hezkou, lesní cestou..kolem skal. Je to docela výšlap, ale dá se to :). Cestou narazíte na lesní divadlo.  
Poté jsme se z rozhledny vydali k Modlivému dolu, což je pozoruhodnost vytesaná do skály a z celého výletu se mi tam líbilo nejvíc. Nedá se tam dostat ale jinak, než opět pěšky. Tento výlet nedoporučuji v dešti nebo vlhkém počasí, protože byste mohli na skalách uklouznout.Od dolu jsme se vydali do vesničky Svojkov pro turistické známky..
Něž jsme došli zpět k autu, tak jsme nachodili asi 10km. Nohy bolely, byla jsem spocená, uřícená, protože bylo opravdu vedro a krásné slunečné počasí. Škoda, že jsme při cestě nepotkali nějaký potok, hned bych se vykoupala, nebo alespoň smočila :))..


Je to výlet na celý den, vyjeli jsme ráno v 8 a vraceli se asi v 18hodin..:) I když je výlet dlouhý a asi nebude uplně pro každého, tak i tak Vám ho vřele doporučuji. Odnesete si krásné vzpomínky i zážitky na nádhernou přírodu a z okolí Lužických hor.

Jak výletujete o prázdninách Vy? :)

Napište mi místa, která jste navštivíli, ať máme inspiraci :))


Vaše Petra
8 komentářů:

 1. Jé tam to znám. Skvělý tip na výlet. Já byla na Ještědu a také super.

  OdpovědětVymazat
 2. Vytáhnout přítele na jednodenní výlet je pro mě nadlidský úkol. :D Vždy se najde něco, proč nemůže. Takže Ti takový výlet jedině závidím.
  Sloup mám moc ráda.
  A náhodou výraz nemáš vůbec špatný! To kdybys viděla moej výrazy na výletech, tak se smíchy neudržíš. :D
  Přeji Ti hezký den

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to je velká škoda..snad se Ti někdy poštěstí a zavýletujete si také :))
  Musíš najít něco pěkného a na něco ho nalákat, hihi..

  Děkuji za moc hezký komentář a myslím, že Tvé výrazy nemůžou být tak hrozné, jak říkáš :) :D
  Také Ti přeji krásný den..:)

  OdpovědětVymazat
 4. Peto, ve sloupu je i supr koupaliste 😉. Chatky a tak.. A rika se, ze kdo na opacne strane rybnika polibi svou vyvolenou, tem to vydrzi dlooouho.. Jezdili jsme tam kazdy mesic a ted jen na vyroci a drzi nas to sestym rokem 😉.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, na koupaliště jsme viděli odbočku, ale byla uplně na jinou stranu, než jsme šli :((
   To máte krásnou tradici :))
   Děkuji za komentář

   Vymazat
 5. Tak tohle je skvělý tip na výlet! Hned si píšu :)! Děkuji!

  OdpovědětVymazat

Moc Vám všem děkuji za komentáře :)
PS: Kritiku přijímám, ale urážlivé a nevkusné komentáře nehodlám tolerovat!