pondělí 12. srpna 2013

Dovolená Harrachov

Krásný začátek do nového týdne Všem!

Po několika parných dnech nám zapršelo, je už docela chladno, zejména večer, a já musím říct, že jsem ráda, protože mi horko a dusno už docela leze krkem, co Vám?? V bytě mám okolo třiceti stupňů, větrání přes noc nepomáhá, takže nedýchatelno! Nevýhoda bydlení pod střechou..:( V létě vedro, v noci zima... tak co si vybrat? :D


Mám právě pauzu mezi učením a tak mám proVás  fotky z dovči, ke kterým jsem se konečně po týdnu dostala a protřídila je.


Dovču v horském Harrachově jsme si vybrali z toho důvodu, abychom se v tomto parném létě malinko ochladili  (což se nám moc nepodařilo, protože dva dny byly teploty kolem 32°C). Večery ale byly chladné a bylo to někdy dokonce na svetřík, či mikču :).

Vybrali jsme si penzion Eden, který rozhodně doporučuji! Pan majitel je vstřícný a sympatický, celý hotel obstarává sám s rodinnou, dokonce i vaří a musím uznat, že jídlo bylo výborné! Penzion je nově zrekonstruovaný, vypadá moc pěkně a je útulný.. Opravdu takový menší, milý, rodinný penzionek. Tady jsou stránky penzionu - http://www.eden-pension.com/ , kdyby jste se chtěli podívat.

První den jsme si jen prošli městečko, které je nádherné. Staré roubenky, perfektně uklizeno, dokáži si představit, jaká to musí být nádhera v zimě.


Druhý den jsme hned po snídani vyrazili na Mumlavský vodopád. Šli jsme krásnou lesní cestou. Vodopád jsem slyšela už z dálky a vyfotit ho bez lidí byl docela nadlidský úkol, ale vydařilo se :).Smočili jsme si nohy, voda byla doslova ledová, ale nádherně průzračná.smočila jsem si nohy, brrrkrásná průzračná voda


z výšky


Třetí den jsme se rozhodli jít na Čertovu horu..No, jít..to se u mě říct nedá, protože jsem nahoru vyjela lanovkou a přítel si to pěkně vyšlápl až nahoru. Lanovkou jsem se samotná docela bála, protože je pro tři lidi a já jsem jela sama, a nejspíš kvůli tomu se to se mnou docela houpalo :DD Nahoře jsem na přítele počkala a dolů jsme šli pěkně po svých. Musím říct, že dolu byla cesta docela krkolomná, ale nakonec jsme to oba v pohodě zvládli :).

Už jedu na lanovceNa vrcholuHarrachov

skokanské můstky

A večer jsme si zašli do vířivky a do bazénu..:). Skvělé odreagování a odpočinutí.
Čtvrtý den si dal přítel 30km túru na Labský pramen a okolí. Já jsem zůstala v Harrachově, procházela jsem se a pak jsem se na hotelu učila...
Pár fotek, co nafotil on :)) Prý šel celou cestu sám a nahoře byla pěkná zima. Na pramenu byla prý opět spousta lidí.. prý Ti, co výletují jen autem :D:D Jak to máte vy? Máte raději pěší turistiku, nebo tzv. autoturistiku? :D:D
Na vrcholku nerostli už žádné stromy, jen menší porost.

Vymleté kotle


tak tady Labe pramení

a těmito městy protéká

Další dny jsme si už ,,jen,, užívali, odpočívali a byli jsme se podívat ve vedlejším městečku. Mám z dovolené spoustu krásných vzpomínek a zážitků. Dokonce jsem byla i na bobovce :)..


Přicházím na řadu


Nahoru mě to vyvezlo..

A dolů jsem frčela jááá :))

:D


Určitě bobovku zkuste :)) Stojí to za ty peníze :D:D

To by bylo pro dnešek vše, moc děkuji těm, kteří dočetli až sem :) :-*.

Mějte mooc krásný den


Vaše Peťula 

Zde najdete více fotek:


A tady se můžete na cokoli zeptat :):25 komentářů:

 1. Za toto počasí jsem moc ráda! I když dnes byla hrozná zima ráno!

  Ta vaše dovolená vypadá senzačně, hned bych jela:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slyšela jsem, že dneska ráno bylo jen 6°C, je to možné? :(

   Děkujeme moc Denčo :))

   Vymazat
 2. Peťul, krásné fotky a moc Vám to sluší. Muselo tam být krásně :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo tam nádherně Zuzí.. Děkujeme moc :)))

   Vymazat
  2. V Harrachově jsme taky byli! :)
   http://michaelavebrova.blogspot.cz

   Vymazat
 3. Harrachov je krásný :) byla sem tam vloni za kamarádkou, sice na jeden den, ale bylo fajn vypadnou z města do přírody :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak..hlavně je tam uplně jinej vzduch...:)) úžasný!:))

   děkuji za komentář

   Vymazat
 4. V Harrachově jsme byli lyžovat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Čertovovo hoře? Je to tam krásné!:)))

   Vymazat
 5. Zrovna minulý týden jsme tam s přítelem byli taky na dovolené :) Vodopády byly krásné a tu bobovou dráhu jsem taky musela vyzkoušet :D Moc se mi tam líbilo, nevím jak to dělají, že všude jsou opravené domy, uklizeno atd :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu? Tak to jsme se těsně minuly ! :) jojo, přesně, také nevím, jak to dělají a také se mi tam líbilo..! Děkuji za komentář

   Vymazat
 6. ja by som sa bobovej drahy bala :)

  Inak pozyvam na WELEDA giveaway tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2013/08/weleda-peeling-super-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pročpak ? Je to fajn, a navíc si rychlost řídíš sama:)) děkuji mooc

   Vymazat
 7. Úžasné! Přemýšlím, zda jsem tam někdy byla, ale asi ani ne, budu to muset napravit :-)

  World By Bella

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli jsi nebyla,tak určitě za návštěvu to stojí :) třeba jen na víkend..:)

   Vymazat
 8. To musela být parádní dovolená. Vodopády jsou nádherné. Jízda na bobové dráze je super. Já se první jízdu bála a druhou už jsem závodila s přítelem kdo bude rychlejší :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to opravdu fajn :) Vodopády jsou skvělé, nezapomenu na tu krásu... Bobovka byla taky fajn ,já už bohužel podruhé nejela :( Děkuji za komentář :))

   Vymazat
 9. Bomba foto dokumentace, fakt super:)) Fotky nádherné, achjo, jak já bych jela na dovolenou někam!!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ještě můžeš :)) Harrachov vřele doporučuji :))

   Vymazat
 10. V Harrachově jsem zatím nikdy nebyla, moc hezké fotky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stojí za to se tam alespoň podívat :)) Děkuji moc za komentář

   Vymazat
 11. Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pension Eden. Našla jsem na ně dost hrozné recenze, stížnosti hlavně na pana provozního. Jela bych tam se dvěma dětmi 1 a 4 roky, bude to pro ně vhodné? Je tam čisto na chodbách, v jídelně? Byly tam nějaké děti? Děkuji mnohokrát za informaci a přeji hodně spokojených dovolených.
  Zuzka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   líbilo se nám tam..:) Penzion je nově zrekonstruovaný a čistý..Pan majitel vařil výborně, vše tam působí domácky...Děti tam byly, uplně v pohodě :)

   Vymazat
  2. Dobrý den, odpovídám na Váš dotaz. Penzion EDEN neodpovídá internetovým stránkám. V krátkost: arogantní pan majitel, nečisté prostředí, švédské stoly= jedno menu, relaxační centrum není součástí penzionu-l km od místa, venkovní prostředí neudržované. Pro pobyt s dětmi v takovémto prostředí nedoporučujeme.Vše je krásné nafocené

   Vymazat

Moc Vám všem děkuji za komentáře :)
PS: Kritiku přijímám, ale urážlivé a nevkusné komentáře nehodlám tolerovat!